DelikatesyZdrowo.pl > O firmie

Poznajcie naszą historię

 

Delikatesy Zdrowo w październiku 2018 roku będą celebrowały dziesięciolecie działalności.

 

Czy jesteście ciekawi jak stawialiśmy pierwsze kroki?

 

Jeśli tak, przeczytajcie koniecznie o naszej historii!

 

Wszystko zaczęło się z….miłości!

Maciej - absolwent kierunku rekreacja i turystyka; i Joanna - absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej zakochali się w sobie.

On - pochodzący z krakowskiej rodziny kupieckiej, namówił wrażliwą humanistę aby w czasie wakacji założyli stragan z owocami, aby móc zarobić na wymarzony wyjazd do Hiszpanii. Perspektywa pierwszych wspólnych wakacji dała im motywację do ciężkiej pracy na na placu targowym. Codzienne wyjazdy na giełdę rolniczą i troska o najwyższej jakości towar sprawiły, że na ich mały kram zaczęli wracać zadowoleni Klienci. Joanna przekonała Macieja, że powinni rozwinąć jego talent kupiecki - Maciej bowiem , handel ma we krwi !

 

Jego rodzina od lat pracowała na Starym Kleparzu w Krakowie . Dziadek słynął niegdyś ze sprzedaży jabłek oraz tego ,że był duszą towarzystwa .Do dziś w rodzinie krążą opowieści o tym jak częstował wodą spod ogórków wracającego nad ranem z krakowskiego Rynku - spragnionego Piotra Skrzyneckiego ; albo z kim to nie grywał za straganem w karty . W domu Macieja handel zawsze był obecny , a właściciel Delikatesów Zdrowo talent dobrego sprzedawcy odziedziczył w genach. Tradycje kupieckie w jego rodzinie sięgają połowy XX wieku. Na zamieszczonych poniżej zdjęciach z archwium rodzinnego - możecie Państwo zobaczyć plac targowy mieszczący się nieopodal Rynku Głównego w Krakowie - Stary Kleparz. Na fotografiach można dostrzec worki pełne ziaren czy kasz , które i dziś znajdą Państwo w ofercie naszych Delikatesów.Tradycje wyniesione z domu zaowocowały w Macieju na tyle silnie, że wraz z żoną postanowili wpólnie je pielęgnować.   

Joanna i Maciej sami o sobie mówią ,że są jak "serce i rozum” - i być może to właśnie połączenie tych dwóch cech sprawiło ,że znaleźli pomysł na pracę dla siebie.

Zachęceni jej efektami postanowi samodzielnie wynająć lokal i tak oto w 2008 roku na krakowskim Placu Imbramowskim powstał niewielki sklepik ,który nazwali “Fistaszek”. Sezonowe owoce na nowym miejscu zastąpiły orzechy, suszone owoce i zdrowa żywność . Na przełomie kolejnych lat Klienci coraz bardziej doceniali wyselekcjonowane produkty i żywność ekologiczną , tym samym mobilizując właścicieli do ciągłego poszerzania asortymentu i skrupulatnego dbania o jego jakość.

 

Joannie i Maciejowi nie brakowało zapału aby ciągle się rozwijać i kilka lat później przenieśli się do większego lokalu . Zmieniła się także nazwa sklepu, przez którą właściciele chcieli podkreślić , że oferują swoim Klientom produkty najwyższej jakości, ale przede wszystkim zdrowe i naturalne.

 

Dziś Delikatesy Zdrowo to trzy sklepy stacjonarne i sklepik internetowy. Tradycja handlu przeszła więc na kolejne pokolenie i mamy nadzieję ,że będzie mogła rozwijać się nadal dzięki Państwu!

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. OK, zgadzam się