DelikatesyZdrowo.pl > Kasze i kaszki > KASZA GRYCZANA PALONA

KASZA GRYCZANA PALONA

Promocja
KASZA GRYCZANA PALONA thumb
/ KG

Kod producenta: 23

Kod produktu: 166

Kod kreskowy: 23

KASZA GRYCZANA PALONA

Kasza gryczana stanowi źródło składników biologicznie aktywnych oraz cennych substancji odżywczych. Szczególnie duże znaczenie mają białka o dobrze zbilansowanym składzie aminokwasowym, polifenole, polisacharydy oraz składniki mineralne. 
Białko gryki zawiera egzogenne aminokwasy takie jak lizyna i metionina. Odpowiednia proporcja zawartości lizyny do argininy, a także metioniny do argininy wpływa na obniżanie poziomu cholesterolu we krwi.

Gryka charakteryzuje się dużą zawartością składników mineralnych, takich jak potas, magnez, żelazo oraz witamin, szczególnie z grupy B.
Ziarno gryki składa się głównie ze skrobi, która stanowi ok. 59–70%, przy czym w dużej części jest to tzw. skrobia oporna. Składnik ten nie ulega trawieniu i stanowi błonnik pokarmowy. Wpływa na regulację pracy przewodu pokarmowego, usuwanie szkodliwych składników z organizmu oraz obniżanie poziomu cholesterolu i glukozy we krwi.

 

Kraj pochodzenia: Polska

Opinie klientówPomóż innym użytkownikom podjąć decyzje o zakupie. Dodaj nową opinię

Bądź pierwszą osoba, która zrecenzuje ten produkt. Dodaj opinię.

Pliki do pobrania

Inne z tej kategoriiZobacz co jeszcze mamy dla Ciebie z tej kategorii

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. OK, zgadzam się