99,9% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3846Nie polecam4

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Producenci
Dlaczego miód jest taki wartościowy?
Dlaczego miód jest taki wartościowy?

Przypomnijcie sobie nasze babcie i mamy, które często podawały nam herbatkę z miodem, kiedy byliśmy przeziębieni. Ten słodki nektar od zawsze był przez nie ceniony i wykorzystywały jego właściwości w leczeniu różnych chorób. Jest tyle rodzajów miodu, że czasem zastanawiamy się po który sięgnąć. Chcę Wam przybliżyć i przekonać Was do wprowadzenia miodu do codziennej diety. Jak wpływa na Nasze zdrowie konkretny rodzaj miodu?

  • MIÓD RZEPAKOWY

Pozyskiwany z kwiatów rzepaku jest słodki, ale z gorzkawą nutą i odznacza się słomkowym kolorem. Zawiera olejki eteryczne, goryczki, witaminy, aminokwasy i dużą ilość glukozy. Miód rzepakowy ma właściwości detoksykacyjne, jest łagodny dla wątroby. Lecznicze właściwości miodu rzepakowego wykorzystuje się przy schorzeniach serca, stanach zapalnych górnych dróg oddechowych. Przyśpiesza gojenie się ran i chroni przed zakażeniem. Bardzo szybko ulega krystalizacji, pod której wpływem staje się niemal biały. Magnez i potas zawarty w miodzie korzystnie wpływa na mięsień sercowy, stabilizują ciśnienie i przyczyniają się do zahamowania procesu miażdżycowego.

  • MIÓD GRYCZANY

Uzyskiwany jest z nektaru biało-różowych kwiatów gryki. Kiedy ulegnie krystalizacji kolorem przypomina mocną herbatę. Miód gryczany to ciemny bardzo słodki, najbardziej aromatyczny i bogaty w enzymy polski miód. Posiada bardzo charakterystyczny ostry zapach i smak. Lecznicze właściwości miodu gryczanego znane są na całym świecie. W odróżnieniu od innych rodzajów miodu, miód gryczany zawiera substancję wzmacniającą i oczyszczającą naczynia krwionośne - rutynę. Jest on polecany zwłaszcza osobom starszym, szczególnie narażonym na schorzenia układu krwionośnego, np. miażdżycę. Rutyna ma także właściwości przyśpieszające gojenie ran zewnętrznych i wewnętrznych. Przez wzgląd na te właściwości miodu zaleca się jego spożywanie przy złamaniach. Miód gryczany jest bogaty w minerały i witaminy. Ze względu na dużą zawartość magnezu zaleca się jego spożywanie przy stanach wyczerpania nerwowego. Bursztynowy nektar korzystnie wpływa również na pamięć.

  • MIÓD SPADZIOWY

Powstaje ze spadzi, to lepka substancja występującej na drzewach i krzewach takich jak: świerki, jodły, sosny, modrzewie, dęby, klony, lipy, brzozy, buki, wierzby, głóg. Miód spadziowy iglasty ze względu na swoje zastosowanie i dużą wartość dla człowieka jest niewątpliwie miodem królewskim jest również zwany jako rosa miodowa lub zabawnie miód dojony. Miody spadziowe w porównaniu do miodów nektarowych zawierają więcej minerałów, enzymów i substancji antybiotycznych. Miód spadziowy ma działanie przeciwzapalne, antyseptyczne. Zalecany jest przy chorobach dolnych dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli zapalenie płuc, astmach, działa wspomagająco w chorobach reumatycznych koi układ nerwowy i przyspiesza leczenie chorób skórnych. Jednym słowem-miód na wszystko i dla każdego.

  • MIÓD LIPOWY

Pozyskiwany jest z kwiatów lipy. Ma jasnożółtą barwę i ostry smak, z wyczuwalnym posmakiem lipy. Miód lipowy ma właściwości wspomagające leczenie przeziębienia i grypy. a ponadto ma działanie antybiotyczne, przeciwgorączkowe i przeciwkaszlowe. Ułatwia zasypianie, łagodzi stres i równoważy ciśnienie. Jeśli wiec jesteś przeziębiony koniecznie sięgnij po miód lipowy.

  • MIÓD WRZOSOWY

Uzyskiwany jest z kwiatów wrzosu. Ma barwę ciemnobrunatną, po skrystalizowaniu pomarańczową. Charakteryzuje się ostrym, gorzkim smakiem. Jego cenne właściwości lecznicze wykorzystywane są głównie przy schorzeniach układu moczowego, kamicy nerkowej, zapaleniu jelit i biegunce. Posiada również antyseptyczne właściwości dlatego po miód wrzosowy warto sięgnąć w stanach zapalnych jamy ustnej.

  • MIÓD WIELOKWIATOWY

Pozyskiwany z kwiatów, kwitnących w czerwcu i lipcu. Jest bardzo słodki. Ma żółtą barwę, po skrystalizowaniu przybiera kolor jasnobrunatny. Właściwości lecznicze miodu wielokwiatowego wykorzystuje się przy takich dolegliwościach jak: anemia, zmęczenie, zapalenie gardła, przeziębienie. Miód wielokwiatowy wspomaga leczenie chorób serca, regulacje ciśnienie oraz co warto podkreślić jest pomocny w leczeniu alergii. Zwłaszcza polecany jest osobom uczulonym na pyłki roślin (łatwiej się znosi wiosenne alergie). Jeśli chcesz być pełen energii sięgnij po miód wielokwiatowy.

  • MIÓD FACELIOWY

Facelia – królowa roślin miododajnych o pięknym błękitno fioletowym kwiecie, jest to roślina jednoroczna, siewna, która lubi słońce i wilgoć. Miód faceliowy zaliczany jest do miodów unikatowych i rzadkich. Miód ten ma żółtawo zielonkawy odcień, i delikatny kwaskowaty smaku i zapachu. Może być stosowany tak jak każdy inny miód. Doskonale wzmacnia organizm i wspomaga leczenie przeziębień oraz stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Oprócz tego należy go spożywać po ciężkiej pracy fizycznej i intelektualnej. Jak najbardziej nadaje się do wspomagania leczenia chorób układu pokarmowego: nieżycie żołądka, wrzodach żołądka i dwunastnicy, problemach z wątrobą, trzustką i woreczkiem żółciowym. Pomaga przy leczeniu astmy oskrzelowej. Ze względu na łagodny smak i aromat można go stosować zamiast cukru do słodzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium